YNGVE EKSTRÖM, "Lamino", fåtölj, för Swedese, samtida, stomme i ek, fårskinnsklädsel. Möbler - Fåtöljer & Stolar - Auctionet
![FÅTÖLJ - HANS J WEGNER. - Modell CH25. Ek med flätad sits, papperssnöre. [...] | lot 312 | Beaux Arts & Design Moderne at Crafoord Auktioner | Auction.fr | English FÅTÖLJ - HANS J WEGNER. - Modell CH25. Ek med flätad sits, papperssnöre. [...] | lot 312 | Beaux Arts & Design Moderne at Crafoord Auktioner | Auction.fr | English](https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/auctionmediaphotos/d/4/8/1496200977991186.jpg)
FÅTÖLJ - HANS J WEGNER. - Modell CH25. Ek med flätad sits, papperssnöre. [...] | lot 312 | Beaux Arts & Design Moderne at Crafoord Auktioner | Auction.fr | English
Fåtölj , + fotpall, Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Lamino, slitage, skador. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning -
BØRGE MOGENSEN. "The canvas chair", Fåtölj, formigiven 1970 för Fredericia, såpad ek och canvas. | Fåtölj, Design inredning, Stolar
Fåtölj, Alf Svensson (1923-1992), Sverige. Fåtölj, "Studio". Bra Bohag. 1950-60-tal, stomme av ek, med fast stoppad sits och rygg och löstagbar nackkudde. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst